روایت خدمت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

  بسمه تعالی

اصول ، سیاستها و رویکردهای نماینده ولی فقیه  و امام جمعه کرمان سید یحیی جعفری

 

الف) حمایت و پشتیبانی از جبهه های حق علیه باطل:

بدون شک یکی از مقاطع حساس و سرنوشت ساز نظام جمهوری اسلامی دوران دفاع مقدس است و در این راستا حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اسلام در ابعاد مختلف از جمله نیروی انسانی ، امکانات و تجهیزات مورد نیاز جبهه های حق علیه باطل و بالاخص پشتیبانی فرهنگی و معنوی از جمله اعزام روحانیون و طلاب به یگان رزم استان کرمان یعنی لشکر 41 ثارا... بود که الحمدالله استان کرمان بعنوان یکی از استانهای فعال و موثر در این جهت شناخته شده بود و برنامه ریزی لازم در دفتر امام جمعه کرمان صورت می گرفت.

 ب) ایجاد تعامل و تفاهم در بین دستگاههای اجرائی و مسئولین:

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت وحدت و وفاق ملی در بین مردم و مسئولین و ایجاد یک فضای انس و الفت و برادری در جامعه یکی از رویکردهای مهم و اساسی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ایجاد فضای دوستی و محبت در بین مسئولین و همچنین مردم و مسئولین بطوریکه استان کرمان هیچگاه با معضلاتی از جمله درگیریهای مسئولین و یا درگیری های اجتماعی،  تنش های اجتماعی روبرو نشد و علی رغم همۀ مشکلات اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی احمدالله شاهد فضای دوستی و تفاهم در بین مسئولین و همچنین مردم و مسئولین بودیم.

ج) وحدت بین روحانیت و ائمه جمعه:

بدون شک یکی از قشرهای تاثیرگذار در جامعه که بعنوان پرچمداران انقلاب و نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند روحانیت است و استان کرمان با وجود سابقه و وجود روحانیتی اصیل ، متعهد ، پیرو خط امام(ره) و رهبری از جمله استانهای پیشگام است که نقش نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دراین راستا امری بدیهی و بسیار تاثیرگذار و محوری است  و قاطبۀ روحانیت کرمان

همیشه همگام با نظام و پیرو ولایت بوده اند و امروزه امام جمعه کرمان بعنوان محور اساسی ائمه جمعه ، روحانیت و طلاب محسوب می شوند.

د) مقابله با انحرافات (دینی ، سیاسی ، اجتماعی):

یکی از رویکردهای مهم و اساسی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان مقابله با انحرافات دینی ، سیاسی و اجتماعی است بطوریکه استان کرمان نیز همانند سایر استانهای بزرگ شاهد بحرانهای مختلف بوده است و با توجه به اینکه وجود شرارت ها ، موادمخدر و معظلات سیاسی توسط گروههای مختلف سیاسی می توانست برای استان و نظام مشکلاتی فراهم آورد. لکن نقش نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در مقابله با این بحران ها و انحرافات خصوصا" گروههای منحرف سیاسی معاند با نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه ، نقشی بی بدیل و ارزشمند است . بطوریکه در حوادثی همچون فتنه سال 88 ، نقش امام جمعه کرمان در بصیرت افزایی و آگاهی بخشی و همچنین مقابله با جریان انحرافی و فتنه کاملا" تاثیرگذار و بی بدیل و ارزشمند بود و مردم استان کرمان بعنوان یک مردمی آگاه و فهیم و همگام با ولایت و نظام محسوب می شوند. مقابله با انحرافات دینی و مذهبی نیز یکی از رویکردهای مهم نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان بوده است.

درانتخابات های مختلف خصوصا" انتخابات سال 88 علی رغم وجود گروههای سیاسی تندرو و افراطی درکرمان لکن استان کرمان از جمله استانهای آرام و تسلیم قانون و ولی امر مسلمین بودند و این آرامش مرهون عملکرد صحیح و نقش موثر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان بوده است.

هـ) حمایت و پشتیبانی از برگزاری مراسم و مناسبت های ملی و مذهبی و تقویت تعظیم شعائر مذهبی و دینی:

از آنجا که تعظیم شعائر مذهبی و الهی نقش موثری در تقویت بنیه معنوی جامعه دارد ، تشویق و   ترغیب و همچنین پشتیبانی از برگزار کنندگان محافل و مجالس مذهبی ، دینی و قرآنی بعنوان یک رویکرد اساسی در مجموعه فعالیتهای نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان محسوب می شده است.

و) نقش موثر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در شورای فرهنگ عمومی استان :

با عنایت به اینکه شورای فرهنگ عمومی استانها نقش تاثیرگذاری برتقویت فرهنگ اجتماعی و اصیل اسلامی و ترویج خوبیها و ارزشها و همچنین رفع معضلات و ضعفهای فرهنگی و اجتماعی در استان و شهرستان ها دارد ، حضور موثر ، منظم و هدایت شورا در تصمیم گیریهای مهم و اساسی بعنوان یکی از اصول و سیاستهای نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان محسوب می شود و از جهت تشکیل جلسات به موقع و منظم با حضور مسئولین ارشد استان پیشرو و پیشگام بوده است.

ز) دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان مأمن اقشار مختلف مردم بالاخص قشر مستضعف و محروم جامعه:

از آنجا که یکی از اصول و سیاستهای نظام جمهوری اسلامی که همواره مورد تاکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده و هست ، رسیدگی به امور مستضعفین و محرومین جامعه است ، لذا مراجعه این قشر به نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان و پیگیری مشکلات مردم از جمله رویکردهای مهم و اساسی ایشان می باشد و روزانه چندین نفر مراجعه و مشکلات خود را مطرح می کنند و مشکلات مردم و جامعه از طریق مسئولین ذیربط پیگیری می شود.

ح) تکریم و رسیدگی به امور خانواده معظم شهداء و ایثارگران:

با عنایت به اینکه ایثارگران و خانواده معظم شهداء ، جانبازان و آزادگان چشم و چراغ ملت محسوب می شوند ، تکریم و تجلیل از این قشر ارزشمند و رسیدگی به امور خانواده های معظم شهداء از طریق

مسئولین و حضور در محافل و مجالس شهداء از روزهای آغازین جنگ تحمیلی تاکنون نیز بعنوان یک رویکرد اساسی در مجموعه برنامه های نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان محسوب می شود.

ط) حمایت و پشتیبانی از نیروهای مسلح :

بدون شک پیشرفت نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف در سایه امنیت و آسایش جامعه میسر خواهد بود و در این راستا وجود نیروهای مسلح و مقتدر در جامعه بالاخص در استان کرمان که آبستن بسیاری از حوادث می تواند باشد امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و نقش نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در ایجاد وحدت و تعامل بین نیروهای مسلح و همچنین حمایت و پشتیبانی از جانبرکفان ارتش، سپاه ، بسیج و نیروی انتظامی در طول سال امری مهم و اساسی است.

                                                                                                                     (والسلام)