تاریخ :‌ 3 شهریور 1397, 10:15 بازدید : 152 دسته بندی : بیانات

مسئولان مشکلات و تنگناهای اقتصادی مردم را جدی بگیرند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز  (جمعه) در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی امام علی(ع) برگزار شد با توصیه‌ نمازگزاران به ‌رعایت تقوای الهی اظهار داشت: حضرت علی(ع) فرمودند تقوای توشه‌ای است که آدمی را به مقصد می‌رساند و تقوای پناه‌گاهی است که آدمی را در برابر وسوسه‌ها، هوا و هوس و غیره ایمن نگه می‌دارد.

وی با بیان اینکه زمینه‌هایی وجود دارد که گناهان اجتماعی را رقم ‌می‌زند گفت: یکی‌ از این‌ زمینه‌ها این است که کار بدست انسان‌ها و مسئولان نالایق رقم بخورد و جامعه به گناه کشیده می‌شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه زمانی که مسئولان جامعه ‌‌و ‌کسانی که ثروت در اختیار دارند اسراف کرده و به فکر هم‌نوعان خود نباشند زمینه گناه ایجاد می‌شود افزود: جامعه زمانی اصلاح می‌شود که مردم مواظب مسئولان باشند و زمانی که در کاری اشتباهی صورت می‌گیرد ساکت نبوده و اعتراض کنند و ‌اگر این گونه ‌نباشد جامعه به‌ انحطاط کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) فرمودند مردم تأثیری که از مسئولان می‌گیرند بیشتر از تأثیر از پدرانشان است بیان کرد: در آیات و روایات شرایطی برای مسئولان بیان شده است و‌ مردم زمانی‌ که‌ می‌خواهند یک مسئول را برگزینند شرایطی را در نظر‌می‌گیرند که در آیات و روایات وجود ندارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه مدیر درستکار ‌و شایسته باید در مقابل تهمت‌ها، هجمه‌ها و بدگویی‌های دیگران مقاومت نشان دهد و در مقابل کج‌اندیشان استقامت نشان‌دهند گفت: مدیر قابل و شایسته باید در مقابل بدخواهان آگاه و جاهلان‌‌ و نادانان بایستد.

وی با بیان اینکه مدیر درستکار‌ حکم خدا را بر حکم خود مقدم می‌شمارد و این تفاوت اساسی حاکمیت دینی و دیگر حکومت‌هاست افزود: دولتمردان ما باید به دو شهید رجایی و باهنر اقتدا کنند و در این شرایط‌ که ‌دشمن به‌دنبال ‌سیاه‌نمایی است دولتمردان باید قدرت، ظرفیت و استعداد و آنچه که تا به حال انجام داده است را برای مردم بیان کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مسئولان باید به مشکلات مردم و تنگناهای اقتصادی مردم رسیدگی کنند بیان کرد: باید کم‌کاری‌ها و کم‌تدبیری‌هایی که به‌ معیشت مردم صدمه وارد کرده است توسط خود دولتمردان بیان شود.

وی با بیان اینکه توجه ‌به مدیریت کارآمد که ویژگی‌هایی از جمله خدمت جدی و جهادی به مردم و تلاش برای حل مشکلات مردم و مبارزه با فساد در همه رده‌ها و توضیح شفاف آن برای مردم از شاخص‌های آن است گفت: باید دولت شایسته‌سالار و خدمتگزار برای مردم را به تصویر بکشانیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نخستین ویژگی غدیر این است که ادامه راه نبوی با فراز و نشیب‌هایی است که پیامبربزرگوار اسلام(ص) آن را پشت‌سرگذاشته است افزود: ویژگی دوم ترسیم شخصیت بی‌بدیل و عدالت علی(ع) توسط پیامبر(ص) و تبیین آن برای مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: ویژگی سوم نقش مردم در شکل‌گیری حکومت است و امت اگر با امام باشند حاکمیت دینی می‌تواند اجرا شود.


کلید واژه ها :