تاریخ :‌ 4 شهریور 1397, 10:37 بازدید : 119 دسته بندی : بیانات

تحریم و کارشکنی دشمنان علیه جمهوری اسلامی همواره ماندگار است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز شنبه 3 شهریور در دیدار سرپرست استانداری کرمان، معاونان و مدیران دستگاه‌های دولتی استان که به مناسبت هفته دولت انجام شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: امیدوارم که همه ما بتوانیم و توفیق این را داشته باشیم تا در راه شهدای گرانقدر نظام به ویژه این دو شهید عزیز که راه و هدفی جز جلب رضایت خداوند متعال و خدمت به نظام و مردم نداشتند گام برداریم.

وی با تبریک هفته دولت به همه مدیران و مسئولان استان گفت: هفته دولت متعلق به همه کسانی است که در دستگاه‌های دولتی مشغول بکار و فعالیت هستند و همه مسئولانی که با انجام وظیفه به مردم خدمت‌رسانی کرده و ماموریت خود را انجام می‌دهند و خوشبختانه مدیران استان همه از انسان‌های باتجربه و با سابقه مثبت و وفدار به نظام و اسلام هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه همه کسانی که به نوعی مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند باید چند مسئله مهم را مورد توجه قرار دهند افزود: اولین نکته‌ای که باید مدنظر همه مردم و مسئولان قرار گیرد این است که محرومیت و محرومیت‌زدایی سقف ندارد.

وی با اشاره به اینکه هر چه تلاش می‌کنند تا منطقه‌ای را از محرومیت خارج کرده و برای آن منطقه اهدف و برنامه‌هایی قرار می‌دهند تا رسیدن به نقطه مورد نظر مدت زمانی طول می‌کشد و قاعدتا نقاط و مناطق برخوردار و بهرمند در این مدت متوقف نبوده و پیشرفت‌های دیگری داشته‌اند بیان کرد: این مسئله در سطح ملی نیز باید در نظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه زمانی که خدمات و دستاوردهای نظام برای عده‌ای مطرح می‌شود با این تصور به مسئله نگاه می‌کنند که طبیعی است که هر کشوری پیشرفت‌هایی داشته باشد گفت: این مسئله باید از سوی مسئولان برای مردم تبیین شود که از ابتدای انقلاب تاکنون در کشوری مانند ایران با این وسعت و با این حجم محرومیت دولتمردان  و مسئولان در طول سال‌ها زحمات زیادی کشیده و خدمات زیادی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه مردم ما باید به این مسئله توجه داشته باشند که در کشور ما نفر اول دستگاه‌ اجرایی کشور توسط رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و این یکی از دستاوردهای انقلاب ما بوده است گفت: مردم و مسئولان ما باید این مسئله را بدانند که هر دولتی هر زحمتی که می‌کشد در راستای پیشرفت نظام بوده و زمانی که کارنامه یک نظام بررسی می‌شود دیگر دولت‌ها تفکیک نشده و کارنامه نظام به صورت کلی مطرح می‌شود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه از این رو ضروری است که پس از انتخابت همه دست در دست هم داده تا کشور را به رشد و توسعه برساند بیان کرد: تمام پیشرفت‌هایی که در طول سال‌ها و در سطوح مختلف در کشور انجام شده و همه دولت‌های ما با دو مشکل روبه‌رو بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما همیشه دچار مشکل تحریم، دشمنی و کارشکنی از سوی دولت‌های بزرگ بوده است گفت: اگر جایی و در برحه‌ای از زمان دشمنی‌ها کمتر دیده شده همه ظاهری بوده و دشمنی‌ها هیچ زمانی در پشت پرده کم نشده و این دشمنی‌ها همیشه بوده و هست.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه مشکل دوم ما مشکلات داخلی است تصریح کرد: ما باید همیشه منافع ملی را بر منافع شخصی، حزبی، گروهی و سلیقه‌ای خود ترجیح دهیم و در صحنه داخلی از عدم موفقیت رقیب خود خوشحال نشویم.

وی با اشاره به اینکه تلاش همه دولت‌ها در کشور برای خدمت به مردم، کار در جهت توسعه و پیشرفت و تلاش برای انسجام ملی بوده است گفت: نظام ما شهدای زیادی را داده است و بای تلاش کنیم که هر چه جلوتر برویم بر دوستی ما افزوده و وحدت و ما بیشتر شود.


کلید واژه ها :