تاریخ :‌ 31 مرداد 1397, 10:43 بازدید : 106 دسته بندی : بیانات

پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند/از جنگ اقتصادی سربلند بیرون می‌آییم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز صبح در بیان خطبه‌های نماز عید قربان در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) شهر کرمان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار‌ داشت: عید سعید قربان عید نزدیکی و بازگشت به سمت خداست.

وی با بیان اینکه درجهان اسلام عید سعید قربان ویژگی‌های خاص خودش را دارد خاطر‌نشان کرد: متاسفانه بعد از حضرت ابراهیم(ع) آیین مقدس حج دچار تحریفاتی شد و از جمله یکی از افکار جاهلی که در حج به وجود آمد این بود که بعد از برگزاری مراسم حج افراد در معابر و بازارها از بزرگان خود می‌گفتند و فخرفروشی می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه قرآن مردم را به دو دسته تقسیم می‌کند گفت: یک دسته کسانی هستند که فقط به فکر دنیا و مسائل دنیایی بوده و زندگی آنها حول محور دنیاطلبی می‌چرخد و از خدا فقط برای این دنیا طلب نیکی می‌کنند و آخرت خود را کامل رها کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دسته دیگر کسانی هستند‌ که دنیا را برای آخرت‌ خود می‌خواهند و نیکی در دنیا و آخرت را باهم می‌خواهند با بیان روایتی از امام صادق‌(ع) افزود: حسنه در دنیا این است که آدمی رزقش را از خدا بخواهد تا دست ‌نیاز به سوی کسی دراز نکند و حسنه دیگر این است که در دنیا اخلاق نیکو داشته باشید و حسنه در آخرت این است‌ که در دنیا رضایت خداوند را جلب کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه بخشی از خواسته‌هایی که داریم را در قنوت نماز عید از خدا می‌خواهیم تصریح کرد: اگر کسی زبان و گفتار و رفتارش در مسیر خوبی‌هایی قرار گیرد که ‌بزرگان دین در آن مسیر قرار گرفته‌اند، برایش کافی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مصادیق این خوبی‌ها وحدت است که مسلمانان در کنار یکدیگر قرار می گیرند بیان کرد: از مصادیق دیگر این خوبی‌ها این است که تقوای الهی را رعایت کنند و به بدی‌ها ورود نکنند.

‌علیدادی سلیمانی با بیان اینکه از مصادیق دیگر این‌ است که در راه و منش شهدا قرار گیریم و بدانیم که شهدا راجع به امام و رهبر خود چگونه رفتار کرده‌اند گفت: از بیانات مقام معظم رهبری پیروی می‌کنیم تا نقشه‌های دشمنان اسلام را خنثی کنیم و به لطف خدا از جنگ اقتصادی پیروز بیرون بیاییم.


کلید واژه ها :