تاریخ :‌ 10 شهریور 1397, 13:21 بازدید : 132 دسته بندی : بیانات

بیانات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه 97/06/09

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی شهر کرمان برگزار شد با دعوت نمازگزاران به تقوی الهی اظهار داشت: حضرت علی(ع) فرمودند شما را وصیت ‌می‌کنم به تقوایی که همیشه در منظر خدا هستید ‌و کارهای شما رصد می‌شود او خلوت‌های شما را می‌بیند و از دورن شما با خبر است پس از خدایی که این همه تسلط ‌بر شما دارد بترسید و تقوای پیشه کنید.

وی با بیان اینکه یکی از زمینه‌هایی که در تشکیل گناه نقش اساسی دارد و افرادی را  دچار معصیت می‌کند اوضاع و احوال سیاسی است گفت: بدون شک افرادی ‌که با هوا و هوس‌ پست‌های سیاسی را بدست می‌گیرند و می‌خواهند اوضاع را با میل خود پیش ببرند دچار گناه و معصیت می‌شوند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این افراد اگر پست سیاسی پیدا کنند تمام دارایی‌های جامعه را به فساد ‌می‌کشند و کار خیر و نیکی انجام نمی‌دهند افزود: این افراد شعارهایی می‌دهند که افرادی را گمراه می‌کنند در منظر قرآن این نوع حکومت و تفکر نظام شاهنشاهی است.

وی با بیان اینکه این افراد خودشان به استکبار می‌پردازند ‌و جامعه را آماده می‌کنند که جامعه‌ای‌ استکباری شود و عدل را در جامعه‌‌ به تباهی ‌می‌کشند بیان کرد: افرادی قبل از انقلاب با امام بودند همراه ایشان بودند اما بعد از انقلاب مقابل امام و انقلاب قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه آخرت برای ‌کسانی است که در دنیا دچار استکبار ‌نمی‌شوند ‌و تواضع و فروتنی پیشه ‌می‌کنند گفت: برای اهمیت این موضوع قرآن کریم استکبار و فساد در زمین ‌را برجسته‌کرد تا بیشتر حواسمان به ‌این مسئله باشد.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) ‌می‌فرمایند ‌این آیه فقط مختص افراد سیاسی نیست افزود: هرکس موقعیتی در بین مردم دارد و در اجتماع مقامی دارد یا افرادی از آن حرف شنوی ‌دارند مشمول این آیه می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه حضرت یوسف(ع) زمانی که عزیز مصر است از خدا تقاضا می‌کند که خداوند او ‌را ‌مسلم از دنیا ببرد گفت: این مسئله نشان می‌دهد که منصب حاکمیت ‌و سیاست چقدر حساس است و درحاکمیت سیاسی‌ و دینی بسیار فتنه اتفاق می‌افتد که افراد درگیر آن‌ می‌شوند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد در فتنه‌ها دچار مشکل شده و غرق‌ می‌شوند بیان کرد: انحرافات و فتنه حق و باطل را با یکدیگر در می‌آمیزد و افراد را دچار گمراهی می‌کند و بسیاری از‌موارد چاپ لوسی‌ها، تذکر ندادن‌های به موقع، تهدیدات، وعده‌ها رانت‌ها و موقعیت‌ها و ... در امر سیاست باعث انحرافات می‌شود و این نشان دهند باطل بودن این جریان سیاسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه روز مبارزه با استعمار انگلیس و شهادت رئیس علی دلواری و یارانش را ‌گرامی ‌می‌داریم ‌که یکی از روزهای مهم تاریخ ایران است گفت: روز مباهله نشان‌دهنده آن است که در مواقع سخت و مهم خانواده خود رهبر جامعه اسلامی هم به میدان می‌آیند.

وی با بیان اینکه قوه مقننه برای نظارت بر دستگاه اجرایی چهار راه را در پیش‌رو دارد افزود: زمانی که حقوق مردم دچار اشکالی می‌شود و زمانی که در بدنه اجرایی کشور مشکل و کم‌کاری‌هایی وجود دارد باید از این چهارراه استفاده کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از این راه‌ها تذکر است که بخشی از وقت نمایندگان در مجلس به این امر اختصاص دارد خاطر نشان کرد: راه دوم حق تحقیق و تفحص است که افرادی از درون مجلس انتخاب می‌شوند و توسط نمایندگان و نتیجه در صحن علنی ‌مجلس نتیجه آن بیان و به گوش مردم می‌رسد.

وی با بیان اینکه راه سوم استیضاح است که افرادی‌ که از نظر مجلس توانایی لازم را ندارند به مجلس می‌آیند‌ و دوباره در باره آنها رای‌گیری می‌شود گفت: راه چهارم سوال است که توسط نمایندگان مجلس از رئیس جمهور‌ پرسیده می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور با حضور در مجلس به سوالات نمایندگان جواب داد که چند نکته را بیان می‌کند تصریح کرد: اینکه نمایندگان مجلس در محور‌های مهم از رئیس جمهور سوال کنند نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه نکته ‌دوم سوال از رئیس جمهور زمانی‌ که با‌ منطق سوال پرسیده ‌می‌شود جای تشکر دارد گفت: در چند ‌روز ‌اخیر سوال‌ها بدون نگاه جناحی‌ پرسیده شد و نگاه فقط واقعیت‌های درون کشور را در برداشت که جای تقدیر تشکر دارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه استیضاح حق نمایندگان است و زمانی تیمی به درستی کار نمی‌کند باید تعویض شود که شاهد ‌بودیم‌ دو وزیر استیضاح شدند بیان کرد: نکته بسیار مهم دیگر آغاز محاکمه ‌اخلال‌گران اقتصادی با نگاه جدید دستگاه قضایی است که مبارزه با اخلال‌گران اقتصادی و افرادی که از رانت استفاده می‌کنند باید برخورد جدی‌شود.


کلید واژه ها :