تاریخ :‌ 10 شهریور 1397, 14:03 بازدید : 120 دسته بندی : بیانات

علم حوزه ها ریشه در وحی الهی دارد/ فهم دقیق حق و باطل، یکی از مشکلات گریبان گیر جامعه اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، صبح امروز( 10 شهریور)در همایش استانی ائمه جمعه که هم اکنون در راین در حال برگزاری است؛ گفت: یکی از مشکلات بزرگی که امروز گریبانگیر جامعه ما و جامعه اسلامی است، فهم حق و باطل در حوزه های مختلف است.
 
وی در خطاب به روحانیت حاضر در جلسه خاطرنشان کرد: اصل علمی که در حوزه ها آموزش می دهند ریشه در کتاب و سنت دارد و چون آنچه معصومین می فرمایند هم ریشه در وحی دارد لذا این علم ریشه در وحی دارد و اگر بخواهیم بر مخاطب اثرگذار باشیم در سه حوزه باید با مخاطب فاصله داشته باشیم.
 
 
امام جمعه کرمان گفت: اول، فهم از اوضاع و احوال است؛ به اندازه ای که گستره تبلیغ ما است، فهم و درک به همان اندازه باید بالا برود و علم و فهم و درک ما از کسی که می خواهیم او را هدایت کنیم باید فاصله قابل ملاحظه ای داشته باشد.
 
 
وی ادامه داد: دوم گفتمان است که استدلال و حرف و کنایه و لبخند و نحوه انتقال مطالب ما با کسی که قرار است او را هدایت کنیم باید متفاوت باشد و فاصله داشته باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: سوم این است که باید در عمل از مخاطب فاصله داشته باشیم زیرا تا فاصله نباشد تأثیرگذار نیستیم.
 
وی با بیان اینکه در کشور نعمت ها فراوان است از جمله برکت وجود ائمه معصومین؛ تصریح کرد: یکی از نعمت ها، مقام معظم رهبری است زیرا در دنیا این همه رهبر و زمامدار وجود دارد اما کویرها تا رهبری نظام ما فاصله دارد لذا این نصیب مردم ایران شده است.
 
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت: با وجود همه مشکلات به فضل خدا و برکت معصومین و عمل کردن به فرامین رهبری، این دوران سخت را پشت سر خواهیم گذاشت.
 
وی گفت: یکی از کارهای استانی که انجام شده و تقاضای همراهی شما {ائمه جمعه} داریم سامانه جامع ثبت اطلاعات مساجد استان کرمان است.

کلید واژه ها :