تاریخ :‌ 14 مهر 1397, 19:04 بازدید : 113 دسته بندی : بیانات

بیانات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه 97/07/13

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان؛
حجت‌السلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در بیان خطبه های نماز جمعه امروز شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی اظهار داشت: در قرآن‌ کریم‌ امده است که تقوای الهی را رعایت کنید و اموالی که در دنیا در اختیارتان است در راه تقوای الهی بکار گیرید ‌که این برای شما بهتر است.
وی با بیان اینکه یکی از بسترهایی که در به وجود آمدن واقعه کربلا نقش‌ داشته بستر اقتصادی است گفت: یکی از عواملی که در قرآن برای آزمایش انسان بیان شده اموال و اولاد آدمی است.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بخشی از امتحاناتی از آدمی می‌شود به اموال و مسائل اقتصادی بر می‌گردد افزود: ممکن است بسیاری از افراد نتوانند از این امتحان سربلند بیرون بیایند.
وی با یادآوری اینکه حضرت علی(ع) بسیار مواظب بود تا در تمام زمینه‌ها به اقتصاد جامعه توجه شود بیان کرد: در دوران خلافت حضرت امیرالمومنین(ع) در کوفه و تمام نواحی حکومت علوی مردم از رفاه نسبی برخوردار بودند.
علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امام صادق(ع) می‌فرمایند قدرت اقتصادی در جامعه باید دست کسانی باشند که حق اموال را رعایت می‌کنند افزود: نابودی اسلام زمانی اتفاق می‌افتد که اموال در دست نااهلان باشد که حق اموال را رعایت نمی‌کنند و کار خیر انجام نمی‌دهند.
وی با اشاره به اینکه در نگاه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) پیش‌بینی در مورد بنی‌امیه و حکومتشان به گونه‌ای است که مردم را بنده خود می‌دانند و حکومتی استبدادی دارند گفت: آنها دین خدا را دستاویزی قرار می‌دهند تا بتوانند که حاکمیت جامعه به نفع خود جلو ببرند و بذل و بخشش‌هایی را در رابطه با محکم کردن حکومت خود می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در حکومت معاویه رانت‌خوارها در حکومت اسلامی بسیار رشد کردند خاطر نشان کرد: در حکومت معاویه دوست‌داران علی بین دین ‌و ‌دنیای خود قرار گرفتند و در زمان زمامداری معاویه شهرهایی مثل کوفه و مدینه از بیت‌المال سهمی نمی‌بردند و کسانی که دوستدار علی بودند اسمشان از دفتر بیت المال خط می‌خورد.
وی با تاکید بر اینکه اقصاد جامعه اگر مریض شود و کسانی دچار رانت و ویژه‌خواری شوند هر اتفاقی در جامعه می‌افتد افزود: صهیونیست‌ها امروز پول‌های صعودی‌ها را هرگونه بخواهند خرج می‌کنند و با این پول‌ها موشک و سلاح بر سر مردم کشورهای دیگر می‌ریزند.
علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه روز جهانی کودک در پیش است گفت: باید توجه ویژه‌ای به کودکان شود به‌ویژه کودکان یمن و فلسطین که دو حکومت جنایتکار صعودی و صهیونیستی آنها را ‌می‌کشند.
وی با اشاره به اینکه روز نیروی انتظامی ‌را در پیش داریم عنوان کرد: نیروهای انتظامی نیروهای متعهد و پرتلاشی هستند که با جان خود امنیت و آرامش را برای جامعه فراهم می‌کنند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه نیروی انتظامی، نیروی ارزشمند و آماده‌ای برای مهیا کردن امنیت، آرامش و سلامت اخلاقی جامعه هستند گفت: این نیروها در خط مقدم مقابله با بی‌نظمی و فسق و فجور هستند.
وی یادآور شد: در روزهای حساسی که همه دوست دارند با خانواده خود مسافرت و گردش بروند این نیروهای خدوم در عرصه‌های مختلف حضور دارد تا نظم و امنیت را برای جامعه به ارمغان بیاورند.
علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه قاطعیت و قدرت جمهوری اسلامی که امام خمینی(ره) آن را طراحی کرد را در روزهای اخیر توسط سپاه قدرتمند و قهرمان شاهد بودیم گفت: موشک‌های قدرتمند و پهبادهای جمهوری اسلامی توانستند تا نقطات حساسی را در بیرون مرزها مورد هدف قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری دشمن‌شناسی و توجه به حرکات دشمن را به خوبی برای ما تبین کردند بیان کرد: باید توجه کنیم دشمن هر لحظه قصد عملیاتی کردن نقشه‌ای را علیه ما دارد.
وی با بیان اینکه باید در رابطه با حرف‌های ناامیدکننده دشمنان و افرادی که حرف‌های آنها را بازگو می‌کنند هوشیارانه عمل کنیم گفت: باید بدانیم توطئه‌های دشمن در هر لحظه چه بخشی از کشور را نشانه گرفته است.
وی با اشاره به اینکه باید توجه داشته باشیم دشمن در صدد تخریب نسل جوان ماست افزود: باید نقشه‌های دشمنان را بشناسیم و نسبت به آنها آگاه باشیم.
علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه باید کسانی که تجربه دارند عرصه را برای جوانان فراهم کنند و تحت حمایت آنها جوانان کشور را مدیریت کنند و جلو ببرند گفت: اجازه دهیم که جوانان متعهد و انقلابی امور جامعه را دست بگیرند.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران با جوانان با ایمان و انقلابی می‌تواند از پیچ‌های پیش رو گذر کند افزود: در کنار کار ارزشمند روزهای گذشته سپاه، اجتماع صدها هزار بسیجی و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی از دیگر کارهای ارزشمند سپاه بوده است.
 

کلید واژه ها :