تاریخ :‌ 16 آذر 1397, 22:03 بازدید : 41 دسته بندی : بیانات

بیانات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه 97/09/16

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود « تقوای الهی پیشه کنید چرا که خداوند از هر چیزی به ما نزدیک‌تر است و تمام اعمال، رفتار و گفتار ما را زیر نظر دارد».

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته در زمینه معاد افزود: برای انتقال از دنیایی به دنیای دیگر که ما آن را مرگ می‌نامیم نکاتی وجود دارد و خداوند می‌فرماید مرگ توقفگاه نیست و پلی است که می‌تواند شما را از ناراحتی‌ها و سختی‌های این دنیا عبور دهد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه با مرگ زندگی انسان به پایان نمی‌رسد و پیامبر(ص) فرمود دنیا یک زندانی بیش نیست و هیچ جاذبه‌ای ندارند گفت: مرگ دریچه‌ای است به سوی زندگانی بهتر و ما را به آخرتی ابدی منتقل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در نگاه قرآن کریم حیات و مرگ با آنچه که ما تصور می‌کنیم متفاوت است بیان کرد: در قرآن کریم خبر از پنج نوع حیات آمده که چهار حیات مربوط به انسان است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه چگونه گیاهان حیات پیدا می‌کنند، تغزیه می‌کنند و زندگی دارند گفت: قرآن فرمود خدا بعد از آنکه زمین دچار مرگ موقتی شد آن را حیات می‌بخشد و بعد از زمستان دوباره بهار می‌رسد و زمین دارای حیات می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها حیات حیوانی دارند و تا مادامی که قلب حیوان کار می‌کند، جسم او فعال است و این حیات وجود دارد افزود: حیات قرآنی با تلقی بین مرگ و غیرمرگ تفاوت دارد و خداوند فرمود ای پیامبر بعضی‌ها مردگانی هستند که حرف حق را نمی‌شوند و ظاهرا زنده هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه این افراد صدای مظلوم را نمی‌شوند و زمانی که با جبهه باطل روبه‌رو می‌شوند از حق دفاع نمی‌کنند و اینها افراد مرده هستند گفت: شهدای ما از این جهت زنده‌اند که از حق دفاع کردند و برای همین است که خداوند می‌فرماید آنها زنده‌اند و در نزد پرودگار خود روزی می‌خورند.

وی با اشاره به اینکه از نگاه دینی اگر فردی در خط عقلانیت و انسانیت قرار بگیرد او موجودی زنده است بیان کرد: اگر غیر این باشد آن فرد حتی اگر حیات جسمی دارد اما مرده‌ای بیش نیست.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با تسلیت سالروز رحلت آیت‌الله العظمی گلپایگانی گفت: این عالم ربانی و مرجع عالیقدر عمر خود را در خدمت به اسلام و حوزه‌های علمیه گذراند.

وی با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی چابهار افزود: امروز عده‌ای حرف از حمایت مردم در شعارهایشان می‌زنند اما در عمل خون مردم را می‌ریزند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه بین حرف تا عمل دشمنان اسلام که در راس آنها استکبار جهانی است فاصله زیاد است افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر عوامل این حادثه و دست‌های پشت این حادثه به سزای عمل خود برسند که خون به ناحق را ریختند.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به اجلااس سالانه نماز گفت: نماز واعظ درونی است که روزانه چند بار آدمی را مورد خطاب قرار می‌دهد و بازدارنده گناه است تا انسان به پاکی و طهارت برسد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه برنامه‌ها و جلسات اداری را باید با وقت نماز برنامه‌ریزی کرد افزود: ساعات کلاس‌های درسی در مدارس و دانشگاه‌ها نیز باید براساس زمان اذان تعیین شود.

وی با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو عنوان کرد: یکی از جریانات استکبارستیز جامعه ما بعد از انقلاب دانشجویان بودند که ماهیت ۱۶ آذر ماهیت استکبارستیز و ضداستعمار در کشور است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دانشجوی امروز باید تحلیل سیاسی مناسبی از مسائل کشور و دنیا داشته باشد افزود: دانشجو باید زمان‌شناس و دشمن‌شناس باشد و داشتن بصیرت بالا و بالابردن سطح آگاهی دانشجویان وظیفه دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه حضور جدی در میدان عملیاتی علمی از وظایف دانشجو و دانشگاه است گفت: دانشگاه ما باید علم را به عمل تبدیل کند و در این شرایط اقتصادی نیازمند دانشگاه برای تبدیل کردن علم به عمل هستیم.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه دشمنی‌های دشمن تمام شدنی نیست عنوان کرد: هفت ماه از خروج آمریکا از برجام گذشت و اروپائی‌ها بعد از آن فقط حرف زدند و در گوشه کنار هم از آمریکا حمایت کردند.

وی با اشاره به اینکه به برجام اروپایی هم نمی‌شود اعتماد کرد گفت: دولت باید به داخل کشور توجه کند و تحت فرمان رهبری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور را به پیش ببرد.


کلید واژه ها :