تاریخ :‌ 15 دی 1397, 00:01 بازدید : 21 دسته بندی : بیانات

نماینده ولی فقیه در استان: مراقب حرکت‌های خزنده دشمن در فضای مجازی باشید

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) فرمودند برای روز حساب بهترین توشه رعایت تقوای الهی در همه شئون در دنیا است.

وی در ادامه بحث هفته گذشته با موضوع معاد و رستاخیز گفت: اگر تاریخ بشر را بررسی کنیم خواهیم دید که از زمان‌های بسیار دور شواهدی وجود دارد که بشر به قیامت معتقد بوده و معاد و عالم پس از مرگ را قبول داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در گذشته برای خاکسپاری مردگان تشریفاتی داشتند و حتی همراه مردگان غذا دفن می‌کردند افزود: این مسئله خود شاهد این مطلب است و اینکه بشر با مرگ نابود نمی‌شود و در هر دوره‌ای تدابیری برای دفن مردگان خود داشتند.

وی با اشاره به اینکه وجدان ما به‌عنوان یک محکمه‌ای در درون وجود خود ما نیز یک مصداق این مطلب است گفت: هر وقت کار بدی انجام می‌دهیم از درون ناآرام است و گاهی آنقدر می‌ترسد و تحت فشار روحی قرار می‌گیرد که دست به خودکشی می‌زند اما وقتی کار خوبی انجام می‌دهد احساس خوشحالی دارد و این مصداق وجود معاد است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه بشر امروز خوب می‌داند که در درون کره زمین مملو از مواد سوزان و مذاب است و بشر در جایی زندگی می‌کند در زیر پای آن آتشفشان‌ها وجود دارد که اگر فعال شوند زندگی در یک منطقه‌ای نابود می‌شود بیان کرد: در کره زمین آتشفشان‌های زیادی وجود دارد که اگر به قدرت الهی بخشی از آنها فعال شود هیچ آثاری از انسان باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به اینکه علم امروز بشر خوب می‌داند از بالای سر ما هر روز هزاران سنگ به سمت دنیا ما می‌آید که وقتی به جو اطراف زمین برخورد می‌کنند پودر می‌شوند تصریح کرد: ما در محیطی در کمال آرامش و امنیت زندگی می‌کنیم که انواع بلایا ما را تهدید می‌کند اما قدرت الهی آنها را از ما دور نگه داشته است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در همه ما عشق عمومی به بقا وجود دارد اما باید بدانیم که دنیایی بعد از این عالم هم وجود دارد افزود: در بین اصول دین، اصل توحید و معاد جایگاه خاص و ویژه‌ای دارند و کسی که مبداء و معاد را قبول نداشته باشد نبوت را هم نمی‌تواند بپذیرد.

وی با اشاره به اینکه محکمه‌ای که قرار است همه در آن حاضر شویم قرآن ویژگی‌های آن را این گونه عنوان می‌کند گفت: در آن محکمه فردی جای دیگری قرار نمی‌گیرد و واسطه وجود ندارد، در آن محکمه مال و ثروت و فرزند تاثیری ندارد، محکمه خدا سریع‌الحساب است و ارائه مدارک جعلی در آن محکمه راه پیدا نمی‌کند.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای دانشجو اظهار داشت: شهدای ما مظلومانه به شهادت رسیدند و ما به آنها برای همیشه مدیونیم.

وی با تسلیت درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را نمونه بارز مبارزه با رژیم ستمشاهی و استکبار دانست و بیان کرد: همان‌طور که ۹ دی چشم فتنه را در سال ۸۸ کور کرد خروج مردم قم نیز چشم طاغوت را کور کرد و نهضت اسلامی به‌صورت علنی کار خود را آغاز کرد و در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروزی شکوهمند اسلامی شکل گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه کشف حجاب در زمان رضاخان قلدر انجام شد خاطرنشان کرد: کشف حجاب از دربار قاجار آغاز شد و آرام آرام خیانت‌ها در دربار شاه ایجاد شد و روشنفکران غربزده تحت تاثیر فرهنگ غرب به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با حجاب و عفاف را پیگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه استکباری توسط رضاخان علنی شده و مبارزه علیه عفت عمومی و دیانت جامعه آغاز شد بیان کرد: ترویج برهنگی و مبارزه با حجاب و عفاف مراحلی را پشت سر گذاشت و دشمن تلاش کرد تا نظام آموزشی کشور را تغییر دهد و بر معلمان و اساتید واجب است که مراقب حرکت‌های خزنده دشمن باشند و این اتفاق در زمان طاغوت در کشور افتاد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه خانم‌ها را مجبور کردند تا به جای پوشش سر کلاه بر سر بگذارند و بستر را آماده فرمان رضاخان برای کشف حجاب کردند گفت: امروز هم بعضی‌ها در فضایی دیگر به‌دنبال برهنگی در جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز عده‌ای در فضای مجازی تلاش می‌کنند تا حساسیت جامعه را نسبت به حیا و حجاب پایین آورند افزود: این افراد با حرف‌هایی از جمله دفاع از حقوق زن مانند حضور زن در ورزشگاه‌ها که شان زنان را پایین می‌آورد به‌دنبال اهداف شوم و سیاه خود هستند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیروزی مردم فلسطین را بشارت دادند و به فضل خدا این پیروزی با مقاومت محقق می‌شود عنوان کرد: مقاومت مردم ایران توانست انقلاب ایران را چهل ساله کند و امروز پیروزی ملت ایران در صحنه‌های مختلف را شاهد هستیم و آمریکا که اداعای ابرقدرتی می‌کرد مخفیانه به عراق آمد و رفت.

وی با اشاره به اینکه امروز عقب‌نشینی از افغانستان و در سایر کشورهای منطقه در آینده نزدیک نشان از پیروزی ملت ایران است گفت: مقام معظم رهبری قبلا گفته بودند که منطقه از آن ملت منطقه است و آمریکائی‌ها باید از منطقه بروند و امروز شاهد آن هستیم و ایران اسلامی به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام در آینده نزدیک به فضل خدا بر استکبار جهانی پیروز می‌شود.


کلید واژه ها :