تاریخ :‌ 16 تیر 1397, 08:41 بازدید : 77 دسته بندی : بیانات

بیانات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه 97/04/15

مشروح خطبه های این هفته نماز وحدت بخش جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی(ع)؛
حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهارداشت: حضرت علی(ع) فرمودند اگر می‌خواهید در پیشگاه خداوند شرمنده نباشید تقوای الهی پیشه کنید.
وی با بیان اینکه دوستی عملی با شیطان یکی از موانع اجابت نشدن دعاهاست افزود: خداوند در جاهای زیادی از قرآن کریم شیطان را دشمن ما معرفی کرده است.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مراد از شیطان موجود موذی و حیله‌گر است گفت: هر کس که دستوراتش ما را به تباهی به کشاند و افراد حیله‌گر، موزی و پلید از دیدگاه ما شیطان هستند و دوستی با آنها انسان را به نابودی می‌کشاند.  
وی با بیان اینکه انسانهای پاک به آرامی در دام شیطان می‌افتند بیان کرد: گام نخست دوستی با انسان‌های آلوده و گنه‌کار است و در گام بعد در مجالس آنها شرکت کرده و مرحله بعد فکر گناه است که وجود انسان رخنه می‌کند.  
حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه فکر گناه آدمی را به انجام گناهان کوچک وادار می‌کند تصریح کرد: گناهان کوچک مقدمه انجام گناهان بزرگ هستند.
وی با بیان اینکه قرآن کریم طرح‌های شیطانی و گام‌های تباهی انسان را به خوبی معرفی می‌کند افزود: راه‌های و دام‌های شیطان برای انسان‌ها چند مرحله است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه شیطان از راه وسوسه و تحریک انسان به گناه و ... سعی در گمراهی و تباهی آدمی دارد گفت: لشکرکشی‌ها و جنگ‌های جهنمی در طول تاریخ مانند جنگ آمریکا در افغانستان و عراق از جمله حیله‌ها و طرح‌های شیطان است.
وی با بیان اینکه اجرای سند 2030 در نقاط مختلف دنیا از جمله نقشه‌های جهنمی شیطان و شیطان صفتان است افزود: شیطان تلاش می‌کند تا در فرزندان ما از سنین پایین نفوذ کند.
حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه وعده‌های دروغین و فریبنده از دیگر دام‌های شیطان است خاطر نشان کرد: مانند دوران پهلوی که با وهده توسعه سعی در فریب مردم داشت.
وی با بیان روز عفاف و حجاب را در پیش داریم افزود: یکی از جریان‌های سیاهی که در تاریخ ایران اتفاق افتاد قتل‌عام مردم در مسجد گوهرشاد بود.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه رضاخان در ابتدا برای استحکام پایه‌های حکومتش در مجالس دینی شرکت می‌کرد خاطرنشان کرد: اما زمانی که مطوئن شد حکومتش محکم شده است به مبارزه با دین برخواست.
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و نظام امروز هم به دنبال از بین بردن حجاب و عفاف در جامعه هستند چرا که حجاب را مانع رواج فساد در جامعه می دانند گفت: اما نفشه امروز دشمنان در قالب یک جنگ نرم و آهسته است.


حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ما در شرایطی قرار گرفتیم که به تعبیر مقام معظم رهبری نیاز به انسجام دشمن‌شکن نیاز داریم افزود: انسجام دشمن‌شکن است که می‌تواند کشور را از خطرات و خواب‌های خطرناکی که دشمن برای ما دیده است نجات دهد.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به انسجام دشمن‌شکن نیاز به توجه به چند اصل در کشور داریم گفت: امروز باید همه دست به دست هم داده تا مشکلات معیشتی مردم را حل کنند و امروز وقت دعوای سیاسی نیست.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مسئولان باید مطالبات مردم را جدی بگیرند تصریح کرد: مسئولان باید مراقب باشند تا گسل‌های کوچک در جامعه به گسل بزرگ تبدیل نشود و مشکلات مردم را به سرعت حل کرده و تمام توان و ظرفیت خود را برای حل مشکلات مردم بگذارند تا اسباب رضایت و شادی دشمنان فراهم نشود.
وی با بیان اینکه مسئولان باید با مردم صمیمانه حرف بزنند و مشکلات ترا صادقانه با مردم در میان بگذارند گفت: مردم ما همیشه در صحنه بوده و هر جا که لازم بوده از کشور و اسلام حمایت کردند.
حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است تا به مردم بگوید که در کشور ما بحران است افزود: هر چند مشکلاتی در کشور وجود دارد اما بحران نیست و لازم مقابله با این مشکلات وحدت تحت رهبری ولایت‌فقیه است.
وی با بیان اینکه نیروهای شایسته و متخصص را وارد عرصه کنید تا مشکلات کشور حل شود افزود: توصیه‌های رهبری راه را به خوبی به ما نشان می‌دهد.
امام جمعه کرمان با اشاره به سخنان مقام رهبری گفت: دشمنان جنگ بزرگی در سه بعد فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز کردند و دشمنان زمانی که در جنگ نظامی ناامید شدند جنگ خود را به عرصه اقتصادی و روانی کشاندند.
وی با بیان اینکه کسانی که وظیفه پرداخت مالیات شامل آنها می‌شود به این مسئله توجه داشته باشند گفت: پرداخت مالیات به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

کلید واژه ها :